Elektronska obvestila

Prijavite se na elektronska obvestila in bodite obveščeni o novostih.

Kje nas najdete

Plesni Klub Idrija
Trg sv. Ahacija 4
5280 Idrija
p.p. 62

e-mail: plesni.klub.idrija@gmail.com

tel: 070 161 597 predsednica Renata D.
      040 766 552 (Manica E.)
      040 662 123 (Janja K.)
      041 563 973 (Ana T.)
      051 855 583 (Lara D. K.)

Plesni Klub Idrija » O klubu

O klubu

Plesni klub Idrija, ki so ga nekateri ljubitelji plesa, med njimi tudi nekdanja predsednica Lidija Kleindienst, s pomočjo Plesne šole Urška formirali leta 2006, je nastal v želji, da bi mestu Idrija ponudili nekaj novega, predvsem pa, da bi se plesnih korakov učile domala vse starostne skupine – od tistih najmlajših do ljudi v tretjem življenjskem obdobju.

"Ko se  nas je osem plesnih parov odločilo, da ustanovimo plesni klub, nismo niti v sanjah pričakovali, da bo odziv tako množičen. Vsako leto tako v naših prostorih pleše okrog 300 plesalcev, predvsem predšolskih in šolskih otrok. Takoj po ustanovitvi kluba smo šli v iskanje primernih prostorov in jih dobili v nekdanjem mladinskem klubu v središču mesta. Prostori so bili povsem opuščeni, zanemarjeni, a smo zavihali rokave in v enem mesecu (s pomočjo sponzorjev in donatorjev, predvsem pa z lastnim delom) pripravili za ples in plesalce prijetne pogoje," se začetkov spominja "bivša šefica" idrijskega plesnega kluba Lidija Kleindienst.

Že prvo leto po delovanju so se pokazali izvrstni rezultati (državni naslov in uvrstitev na evropsko ter svetovno prvenstvo). Plesni klub Idrija se tako lahko pohvali z večkratnimi državnimi, evropskimi in svetovnimi prvaki.

Spletno stran poganja Moja Košarica